2018-19 ve 2019-20 yıllarında Üçüncü Takım oldu

2018-19 ve 2019-20 yıllarında Üçüncü Takım oldu

Belki de sadece kaybetmek aklına gelmediği için bu yanıtı verdi. Elbette o Michael Jordan’ı korkutuyor.

Chicago, Utah’ı yenmeye devam etti ve Jordan, 6. Maçı kapatmak için Bulls kariyerine ikonik bir sıçrama vuruşuyla son verdi (Spoiler uyarılarından şikayet etmeyin beyler. O serinin oynanmasının üzerinden 20 yıldan fazla zaman geçti).

Bu klip size yetmediyse, ESPN arşivlerinden Jordan-Scott röportajından başka bir bölüm:

Rudy Gobert, Jazz ile 205 milyon dolar değerinde beş yıllık sözleşme uzatmayı kabul etti.

ESPN, iki kez NBA Yılın Savunmacısı’nın, son yılında bir oyuncu seçeneği de dahil olmak üzere NBA tarihinin üçüncü en büyük anlaşmasını imzalayacağını bildirdi.

DAHA FAZLASI: Paul George’un Clippers’taki devasa uzantısından 1 bahis paketler

2020 All-Star’ı olan Gobert, Giannis Antetokounmpo’nun Bucks’taki kalışını imzalamasının ardından 2021’de kalan en iyi sınırsız serbest oyuncu oldu.

28 yaşındaki oyuncu da forma giyemeyecek, bunun yerine 2013’te Nuggets’tan draft gecesi takasından bu yana oynadığı Jazz ile bir uzatma elde edecek. Gobert genel seçimde 27. sıradaydı.

Gobert, Utah’ın şampiyonluk mücadelesi veren bir takım kurması için üst sınır alanı bırakmak için müzakerelerde tam üst sınırı talep etmediğini söyledi.

"Benim için hedefim her zaman bir şampiyonluk kazanmak," ESPN’e söyledi. "Müzakereler başlamadan önce menajerimle konuştuğumuzda, süper maksimumu istemek istemediğime karar verdim.

"Müzakerelere süper max isteyerek başlamak istemedik.

"Benim için organizasyona parayla ilgili olmadığını göstermek ve takıma göstermek önemliydi. Bu, inşa ettiğimiz şeyi inşa etmeye devam etmek ve ayrıca bu ekibe daha sonra müzakerelerle uğraşmak zorunda kalmamak için kendime istikrar ve huzur vermekle ilgiliydi.

"Kazanmak istiyorum ve etrafımda daha iyi yeteneklere sahip olabilmek için takım için bu parayı masada bırakmak istiyorum ve Donovan [Mitchell] gerçekten önemliydi. Kazanmak istiyorum ve bu gruba inanıyorum ve bu organizasyona inanıyorum ve bu parayı onlar için masaya bırakmaya hazırdım."

Sevgili Utah… pic.twitter.com/S806F4oZ6d

— Rudy Gobert (@rudygobert27) 20 Aralık 2020

Fransız oyuncu, yedi sezonluk kariyeri boyunca 2.2 blok ve 11.0 ribaund ve 11.7 sayı ortalamasıyla ligin en iyi savunma oyuncularından biri olarak kendini kanıtladı. Gobert, All-NBA İkinci Takımına seçildiğinde 2016-17’de (maç başına 2.6) bloklar halinde ligin lideriydi.

Üçüncü Takım’ı 2018-19 ve 2019-20’de yaptı.

Jazz, Gobert’in kariyeri boyunca playofflarda ilerleme kaydetmekte zorlandı, ancak sadece iki sezon sonu serisi kazandı.

Gobert, merkezde yapılan testlerin pozitif çıkmasının ardından son kampanya Mart ayında durdurulduğundan, bir koronavirüs tartışmasına rağmen kalıyor. COVID-19 korkularını önemsemedi, kısıtlamaları dikkatsizce görmezden geldi ve yıldız takım arkadaşı Donovan Mitchell daha sonra virüse yakalandı ve çiftin bir süre konuşmamasına neden oldu.

Playoffların ilk turunda Nuggets’a yedi maçlık sürükleyici bir seri kaybetmek için harekete geçtiler.

Gobert ekledi: "Ekibimizde olup biten onca şeyden sonra, balonun içine geri dönmek ve işlerin nasıl gittiğini görmek istedim. Balondan sonra, Donovan ile bir şampiyonluk kazanabileceğimi gerçekten hissettim.

"Bence ikimiz de çok büyüdük ve büyümeye devam edeceğiz. Bu yolculuğa birlikte devam edebileceğimiz için gerçekten heyecanlıyım."

2019-20 sezonunu çevreleyen tüm belirsizliğe rağmen, NBA kendisini (biraz) normal bir konumda buluyor: 16 takım şampiyonluk için mücadele ediyor.

2020 NBA playofflarının ilk turu 17 Ağustos’ta ligde başlayacak. "kabarcık" Orlando, Florida’daki Walt Disney World Resort’ta, takımlar kampüste bir koronavirüs (COVID-19) salgınından kaçınabildiği sürece, sezon sonu en geç 13 Ekim’de sona ermelidir. Çevrenin şimdiye kadar güvenli olduğu kanıtlandı, bu nedenle yakın gelecekte bir şampiyonun taçlandırılacağı konusunda iyimserlik var.

Aşağıda, sezon sonu eşleşmeleri ve dizi dizi TV programları dahil olmak üzere 2020 NBA playofflarını izlemek hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

DAHA FAZLASI: Belirli NBA playoff maçlarını fuboTV ile canlı izleyin (7 günlük deneme)

NBA playoff braketi 2020

2020 NBA play-off’ları, NBA Finalleri boyunca yedinin en iyisi serisinin tamamıyla tipik formatı takip edecek.

(Getty Resimleri)

2018-19 ve 2019-20 yıllarında Üçüncü Takım oldu